Znalezienie godnego zaufania, niedrogiego glazurnika z wolnymi terminami to dziś spore wyzwanie! Jednak przy odrobinie podstawowych umiejętności i zastosowaniu się do naszych praktycznych wskazówek, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, wykonując samodzielne kładzenie płytek na podłodze.
Znalezienie godnego zaufania, niedrogiego glazurnika z wolnymi terminami to dziś spore wyzwanie! Jednak przy odrobinie podstawowych umiejętności i zastosowaniu się do naszych praktycznych wskazówek, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, wykonując samodzielne kładzenie płytek na podłodze. W jakie narzędzia musisz się wyposażyć? Jak wybrać odpowiedni klej? Czego użyć do poziomowania kafli? Dowiedz się wszystkiego z naszego poradnika!
Z roku na rok rosną nie tylko ceny materiałów, ale również usług budowlano-remontowych. To z kolei sprawia, że nawet drobna inwestycja może wygenerować wielotysięczne koszty. Obecnie dobry fachowiec za położenie 1 m2 płytek liczy sobie od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 złotych. Jak łatwo skalkulować, samodzielne kładzenie 50 m2 glazury, pozwala zaoszczędzić od 2,5 do nawet 5 tysięcy złotych.
Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z wykonaniem takiego zadania? Nie wiesz, czy lepiej sprawdzi się sucha zaprawa, czy gotowy klej dopłytek i czym mocować kafle, mając ogrzewanie podłogowe? Obawiasz się, że efekt nie będzie zadowalający? Spokojnie – poniżej znajdziesz garść praktycznych porad od ekspertów marki Kreisel.
Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne oczyszczenie i zagruntowanie wylewki podłogowej specjalnym preparatem. Jeśli wierzchnia warstwa jest nierówna, zastosuj wylewkę samopoziomującą. A co, jeżeli na podłodze znajdują się już kafle? Samodzielne kładzenie nowych nie musi być poprzedzone zrywaniem starej glazury. Ważne, by powierzchnia, na którą aplikować będziesz gotowy klej dopłytek, była odpowiednio gładka.
Oprócz odpowiednio dopasowanej glazury, a także podstawowych narzędzi, takich jak:
musisz wybrać odpowiednią zaprawę klejącą. W przypadku montażu na tradycyjnych oraz bardziej wymagających podłożach, jak np. płyta OSB czy wylewka anhydrytowa możesz sięgnąć po wielofunkcyjny, gotowy klej do płytek Kreisel 111 . Do kładzenia na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym lepiej sprawdzi się natomiast klej żelowy z nanocząsteczkami, charakteryzujący się dobrym rozpływem oraz dużą elastycznością. Podobnymi właściwościami cechuje się również elastyczna zaprawa klejąca Elasti Multi Specjal , szczególnie polecana do pomieszczeń narażonych na wysoki poziom wilgoci jak kuchnia czy łazienka oraz na zewnątrz – na schody, tarasy i balkony.
Mając już przygotowane podłoże, wybraną odpowiednią zaprawę oraz wszystkie niezbędne narzędzia, możesz przystąpić do działania. Poniżej znajdziesz garść przydatnych porad, dotyczących tego, jak krok po kroku poradzić sobie z samodzielnym kładzeniem płytek na podłodze. To naprawdę nie jest trudne!
Korzystając z naszego poradnika, ułożysz podłogę, oszczędzisz czas i pieniądze. Zyskasz również coś znacznie cenniejszego – satysfakcję z samodzielnie wykonanego zadania. Już dziś odwiedź sklep internetowy Kreisel i wybierz gotowy klej na ogrzewanie podłogowe, grunt podkładowy, żelową zaprawę klejącą oraz środek do fugowania. U nas znajdziesz także pozostałe, niezbędne materiały i akcesoria, które kupisz w atrakcyjnej cenie, prosto od producenta.