Skąd jednak wzięła się ta popularność i jaka jest właściwie historia stylu industrialnego? Ta estetyka pochodzi od tego, jak wyglądają wnętrza dawnych fabryk, hal przemysłowych czy magazynów. W czasach kryzysu w latach pięćdziesiątych XX wieku w USA kolejne przedsiębiorstwa upadały, a wówczas zajmowano ich opustoszałe budynki i nadawano im zupełnie nowe przeznaczenie. Początkowo mieściły się tam pracownie i galerie sztuki, ale z czasem dostrzeżono ich potencjał i zmieniały się one w mieszkania. Z czasem loftowe aranżacje na dobre związały się ze stwierdzeniem, że mniej znaczy więcej i z taką myślą wykonywano rozmaite projekty.
Elementy charakterystyczne dla loftowej kuchni
Bardzo szybko okazało się, że styl industrialny musi spełniać konkretne wyznaczniki. Ponieważ ma on przypominać dawne fabryki i hale produkcyjne, to oczywiste jest to, że będą to wnętrza raczej proste, pełne surowości i form kojarzących się właśnie ze starym magazynem. Wyznaczniki loftu to między innymi takie materiały jak drewno, metal, beton czy cegła, wystające rury czy też okablowanie, ciemne, naturalne kolory – szarość oraz biel, czy też prawdziwy minimalizm i ograniczona ilość dodatków.
Podobne cechy muszą też wyróżniać kuchnię utrzymaną w stylu loftowym. Powinna ona zatem cechować się prostotą, otwartą przestrzenią, funkcjonalnością i ograniczoną paletą barw. Doskonale sprawdzi się w niej metal w połączeniu z drewnem oraz betonem. Nie bardzo znajdzie się tam jednak miejsce na urocze dodatki, idealne w przypadku estetyki vintage czy rustykalnej. Warto wybrać do niej sprzęty AGD o ciemnym i matowym wykończeniu, które świetnie wpiszą się w taką aranżację. Nie zapomnij o takich materiałach jak izolacje wodochronne, które pozwolą Ci zabezpieczyć podłoże i ściany.